Sobota 27.02.2021

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ppłka Ludwika Marszałka "Zbroi" w Brzezinach
  39-111 Brzeziny 621
 • 17 2233206
 • Życzenia Noworoczne

  Zabłysnęła gwiazdka, wnet Nowy Rok na niebie,

  niech on bratu szczęście da.

  Niechaj w domu Twoim stale, 

  miłość i pomyślność trwa.

  Wszystkim Gościom naszej strony, i Tym z kraju i zza granicy życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2014! 

 • Szopki bożonarodzeniowe w naszych kościołach

  Pierwszą szopkę przedstawiającą scenę narodzenia Jezusa urządził święty Franciszek z Asyżu. Było to w 1223 roku, w skalnej grocie w pobliżu Greccio we Włoszech. Zwyczaj ten panuje do dziś. W naszych kościołach w okresie świątecznym można podziwiać piękne szopki. Są tradycyjne, drewniane, przykryte strzechą i mają uświadomić każdemu prostotę, ubóstwo oraz pokorę, z jakimi przyszedł na świat Jezus. Zdjęcia szopek w albumie.

 • Uroczysta świąteczna akademia

  20.12.2013

  22 grudnia spotkaliśmy się, jak co roku na uroczystej świątecznej akademii. Tym razem inscenizację bożonarodzeniową przygotowali uczniowie zerówki z wychowawczynią panią Emilią Bujak i klasy VI z panią Katarzyną Kazałą. Piękną pastorałkę o pastuszku zaśpiewali uczniowie klasy III. Po występach wszyscy łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Zapnował przyjazny nastrój. Zdjęcia w albumie. 

 • Święta Bożego Narodzenia

  Gwiazdy na ziemi,

  gwiazdy na niebie,

  zima - śnieg biały, miękki.

       Wszystkie dziś drogi

       wiodą do Ciebie,

       Jezusku, Ty maleńki.

  Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą Wszystkim  pokój, radość i miłość w rodzinie, a Nowy Rok płynie w szczęściu i pomyślności.

   

   

   

 • Wyjazd do teatru "Maska"

  12.12.2013

  12 grudnia byliśmy w teatrze "Maska" na przedstawieniu pt. "Królowa Śniegu". Podczas oglądania towarzyszyły nam różne emocje, ponieważ taka jest baśń J. Ch. Andersena. Zdjęcia z wycieczki w albumie.

 • Mikołajki

  Przyjedź do nas Mikołaju, Mikołaju

  na saniach srebrzystych.

  Niech Ci gwiazdy drogę wskażą, drogę wskażą,

  gdzie czekają wszyscy, gdzie czekają wszyscy.

  Przyjedż do nas Mikołaju, Mikołaju

  z workiem, jak to niebo.

  Przywieź radość i prezenty, i prezenty

  dla nas, dla każdego, dla nas, dla każdego.

  Już niedługo, bo w nocy z czwartku na piątek zawita do nas długo oczekiwany Gość - Święty Mikołaj. Czekamy na Niego wszyscy, i duzi i mali. Ten dzień to również święto parafialne - Odpust Parafialny w Brzezinach. Brzeziński kościół jest pod wezwaniem Świętego Mikołaja, którego posiada relikwie. Mikołaj przybędzie do unijnego przedszkola 6 grudnia. 

 • Zabawa andrzejkowa

  28.11.2013

  W czwartek odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Samorząd Uczniowski przygotował oprawę muzyczną i wiele ciekawych konkursów. Wszyscy bawili się świetnie, co można zobaczyć w albumie. Zapraszamy.

 • 11 Listopada - Święto Niepodległości

  11.11.2013

   

   „Jedenasty listopada” L. Wiszniewski.

  Dzisiaj wielka jest rocznica
  jedenasty listopada.
  Tym co zmarli za ojczyznę
  hołd wdzięczności Polska składa.

  Im to bowiem zawdzięczamy
  wolność – polską mowę w szkole
  to, że tylko z ksiąg historii
  poznajemy dziś niewolę.

  Uroczyście biją dzwony
  w mieście flagi rozwinięto
  i me serce się raduje
  że obchodzę Polski święto.

  11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. W tym dniu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Wspomnianego dnia, słynny polski przywódca i działacz niepodległościowy Józef Piłsudski, został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych żołnierzy, zaczęły się z nich wycofywać. Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu – Polski.  Ten dzień uczciliśmy w naszej szkole uroczystą akademią przygotowaną przez klasę V z wychowawcą panem Sewerynem Świechem. Dekorację przygotowała pani Ewa Gąsior.

   

   

   

 • Jesienna wycieczka klasy IV

  Jesień w tym roku jest prawdziwie złota. Klasa IV z wychowawczynią panią Ewą Gąsior wybrała się na długą wycieczkę na tzw. Dudniorz. Było bardzo przyjemnie i ciepło. Zdjęcia w albumie.

 • Wszystkich Świętych

  01.10.2013

  Nie piszą listów

  nie telefonują

  nie jeżdżą samochodami

  w niebie chodzą na piechotę

  umarli

  Spotkasz ich potem   (Jan Twardowski)

  W tych dniach pamiętajmy o wszystkich, którzy odeszli. Wspomnijmy swoich najbliższych, nauczycieli z naszej szkoły, dyrektorów, nasze koleżanki i kolegów. Pomódlmy się za Patrona naszej szkoły i za żołnierzy, którzy walczyli na naszych terenach. Zapalmy znicz na grobie zapomnianym lub opuszczonym.

 • SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

  17.10.2013

  17 października uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Słuchali o tym, jak zachować się w drodze do i ze szkoły, jak postąpić, gdy  nieznajoma osoba namawia ich do pójścia z nią, jak zachować się i jaką pozycję przyjąć, gdy atakuje ich pies. Wiele wiadomości nasi uczniowie już mają, więc spotkanie było bardzo aktywne. Zdjęcia w albumie.

 • PASOWANIE NA UCZNIA

  02.10.2013

  2 października odbyła się uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów na Uczniów. W tym dniu zostało prawdziwymi uczniami 13 pierwszaków. W uroczystości wzięli udział rodzice, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły. Wszyscy byli świadkami tego ważnego aktu. Dyrektor szkoły, pan Józef Chodak powitał wszystkie dzieci i pasował na ucznia każdego pierwszaka wielkim ołówkiem. Zdjęcia z uroczystości w albumie.

 • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

  11.10.2013

  14 października wpisujemy do dziennika 

  dobre stopnie wszystkim, co pracują w szkole...

  Słowami tej piosenki uczniowie rozpoczęli akademię z okazji Święta Edukacji Narodowej. Były wiersze, piosenki i życzenia dla wszystkich pracujących w szkole. Akademię przygotowali uczniowie klas V i VI pod opieką pani Grażyny Święch i pani Ewy Gąsior. Ciepłe słowa do wszystkich skierował również pan dyrektor. Zdjęcia w albumie.

 • JESIEŃ

  23.09.2013

  Dni odfruwają pachnące,

  wciąż krótsze, coraz bledsze,

  szarzeje ziemia i słońce,

  gęstnieje mrok i powietrze...

   

  Szkoda

  lata i słońca, i woni...

  Cóż, gdyby tak się nie poddać?

  Odwrócić czas, a nie gonić?

 • Jesienne wycieczki

  Jesień to piękna pora roku. Co roku o tej porze wyruszamy na wycieczki całodniowe. Najczęściej wędrujemy do miejsca urodzenia naszego Patrona - majora Ludwika Marszałka. Gościmy również u naszych kolegów, za co bardzo dziękujemy ich rodzicom. Zdjęcia w albumie.

 • UWAGA RODZICE!!!

  17.09.2013

  Zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 17 września o godz. 16.00. Dotyczyć ono będzie następujących spraw:

  - wybory do Rad Klasowych Rodziców

  - wybory do Rady Szkoły 

  - zapoznanie z wymaganiami programowymi dla poszczególnych klas

  - ubezpieczenie uczniów, dożywianie itp.

  Prosimy o liczne przybycie.

 • POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

  02.09.2013

  Dzisiaj początek nowego roku szkolnego. Rozpoczęliśmy go Mszą św., a nastepnie przeszliśmy do szkoły, gdzie powitał nas nowy dyrektor, pan Józef Chodak. Gościliśmy również pana wójta Czesława Leję i rodziców. Akademię przygotowała wraz z uczniami pani Ewa Gąsior. Zdjęcia w albumie.

 • WITAJ SZKOŁO!!!

  02.09.2013

  Jeszcze w uszach szumią morskie fale,

  śpiewa głośno rześki, górski wiatr,

  na wakacjach było, było tak wspaniale,

  ale teraz już do szkoły nadszedł czas.

  Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie ROKU SZKOLNEGO 2013/2014. Wszyscy zbieramy się przed szkołą i uroczystym pochodem ze szkolnym sztandarem idziemy do kościoła, gdzie o godz. 8.00 rozpocznie się msza święta. Po mszy wracamy razem do szkoły. Tu odbędzie się akademia i spotkanie z nowym dyrektorem, panem Józefem Chodakiem. Zapraszamy wszystkich.

 • WIELOPOLANDIA 2013

  18.08.2013

   

  Tradycją stała się dla wszystkich mieszkańców gminy Wielopole zabawa integracyjna pod nazwą "Wielopolandia". Rozpoczyna się ona uroczystą Mszą św. sprawowaną w tym roku przez ks. Jacka Tomaszewskiego. Dzięki ks. Dziekanowi Józefowi Kłosowskiemu z Brzezin mogliśmy ucałować Relikwie Bł. Jana Pawła II. Po mszy dzieci mogły się bawić, śpiewać, tańczyć do woli, ale głównym celem Wielopolandii jest nauka tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka, zwłaszcza niepełnosprawnego. Wzorem do naśladowania jest młodzież, która pracuje podczas zabawy jako wolontariusze. Dziewczęta i chłopcy pomagają innym, bawią się z nimi, są grzeczni i sympatyczni. Zdjęcia w albumie. 

 • ODPUST W WIELOPOLU SKRZYŃSKIM

  15.08.2013

   

  Jak co roku, 15 sierpnia odbywa się w Wielopolu Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, czyli Odpust Parafialny. Tradycją jest składanie wieńców odpustowo - dożynkowych. W tym roku było ich pięć, min. od seniorów z Wielopola i Brzezin i od harcerzy z Wielopola. Zdjęcia z uroczystości w albumie.

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ppłka Ludwika Marszałka "Zbroi" w Brzezinach
  39-111 Brzeziny 621
 • 17 2233206